Історія дитячого садка

1931 рік

Перші дитячі ясла на території села 1 Старовірівка були відкриті в колгоспі ім. Сталіна в 1931 році, зараз по вул. Красноградській в будинку Зубкова Фоми Яковича.

Їх організатором була член КПРС, голова жіночої ради Івлєва Агрипина Єфімівна. Завідувачем дитячими яслі-садком була Сотнікова Дар’я Яковлівна, освіта два класи, закінчила лікбез церковно-приходської школи. Вона записувала дітей, займалася забезпеченням продуктів харчування. Няня-Зубкова Агафія Фомінічна- також закінчила лікбез.

1936-1941 рр.

В 1936 році були організовані районні дитячі ясла-садки. Група була одна, різновікова. Завідувач-донька Івлєвої Агріпини Єфімовни-Кабуньова Таїсія Володимирівна, вихователем-Бура Лурерія Данилівна, няня-Абрамова Марфа Лаврентіївна, кухарем - Трунова Феодосія Іванівна. Дитячі ясла знаходились в комунальному приміщенні, де зараз – автостанція. Заняття не проводились, з дітьми грали в ігри, водили на прогулянку , розповідали казки. Ці ясла проіснували до липня 1941 року, до початку війни.

1946 рік

В 1946 році продовжили працювати дитячі ясла. Вони розміщались в будинку по вулиці Радянська. В ясла-саду була одна група. В якій були діти різного віку, починаючи з 6 місяців. Завідувачем була – Машкіна Фекла Петрівна, вихователем – Кубаткіна Тетяна Іванівна, няня – Колісник Євдокія Олексіївна, кухарем – Толмачьова Єфросинія Петрівна. Ці ясла-садок проіснували до 1953 року. В квітні 1953 року діти ясельної групи були відокремлені і переведені в пристосоване приміщення по вулиці К. П. Сотнікова.

1953 рік

В квітні місяці 1953 року діти ясельного віку відокремлені і переведені в пристосоване приміщення по вул. К.Ф. Сотнікова. Ясла знаходились в розпорядженні відділу охорони здоров’я. Завідувачем була – Зінов’єва Марта Федотівна, медичною сестрою – Головінова Н.Р., санітаркою – Голозубова Л.К., двірник Сігарьов О. К.

Дошкільна група була переведена в пристосоване приміщення по вулиці Героя Радянського Союза Карпова. Завідувачем дитячого садка була Нартова О.С. Освіта- не закінчена вища. Вихователь- Черкашина Г.Г., освіта – середня-спеціальна; няня- Постнікова Л.Г., кухар – Гребінюк П.Ф.

Була одна різновікова група з 3 до 7 років. Заняття проводились відповідно програми. Садок був забезпечений твердим і м’яким інвентарем.

1970 рік

Дитячій садок перевели до приміщення по вулиці Радянська, в якому він знаходився до лютого 1989 року. Приміщення просторе, світле, сухе. Зал 13×16 м., дві спальні, їдальня, кухня та інші підсобні кімнати.

1980 рік

(В січні місяці) були об’єднані в дитячій дошкільний навчальний заклад і стали називатися Старовірвський ясла-садок. Стало дві групи: ясельна – 20 дітей, дошкільна 30 дітей.

1986 рік

Відкрили ще одну групу, де налічувалось 70 дітей. Кадрами дитячий садок був забезпечений. Завідувач – Сізова В.І.. освіта – вища педагогічна. Вихователі – Гусєва О. Ф. (вища педагогічна), Зінов’єва Н.О. (середня спеціальна педагогічна), Кількінова О.О. (середня спеціальна, дошкільне виховання). Макеєва Н.І., Дуракова Н.Л., Александрова Н.М. – закінчили пед. клас в 1986 році при Нововодолазькій середній школі №3.

Няні: Зінов’єва Н.П., Лагун Л.К., кухар – Пильова Г.Є., Дриняєва Т.В. Робота з дітьми проводилась на наміченому методичному рівні, з 1986-87 н/р – вихователі працювали по новій Типовій програмі виховання та навчання в дитячому садку.

Дитячий заклад був обладнаний ігровими та спортивними майданчиками.

1990 рік

В 1990 році на місці старого д/садка був побудований новий та мав назву «Теремок». Це 2-х поверхова будівля, в якому на 1-му поверсі знаходились молодші групи, кухня та підсобні приміщення. На другому – середня та старша групи, музично-спортивний зал, методичний кабінет та медичний кабінет.

Кожна група мала окрему спортивну ігрову ділянку. Кількість дітей – 90. До 1994 року завідувачем була – Сізова В. І. З 1994-2011 – Кількінова О.О.

В зв’язку з зменшенням кількості дітей в 1998 році дитячий сад-ясла перевели в пристосоване шкільне приміщення. Була одна різновікова група по вул. Радянська, 64.

/Files/images/1830178qyjed01h98.gif

Кiлькiсть переглядiв: 609

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ

«Як допомогти дитині, якщо її ображають однолітки?»


1. Комунікація (спілкування) – це ключ. Якщо ви підозрюєте, що дитина піддається в дитячому садку знущанням, дайте їй зрозуміти, що ви зможете їй допомогти, якщо вона докладно розповість про все. Якщо дитина виглядає наляканою чи збентеженою, використовуйте книги в якості легкого доступу до неї, щоб налагодити ваше спілкування природним чином. Деякі художні твори для дітей звертаються до цієї тематики. Як тільки ваша дитина розкриє вам усі подробиці про булінг (насильство), зберігайте спокій, не сваріть її та не засуджуйте, обов’язково поясніть, що ви неодмінно допоможете припинити це насилля.

2. Порозмовляйте з вихователем. Навіть не дивлячись на те, що в дошкільних і подібних їм дитячих закладах дорослі завжди знаходяться поруч з дітьми, за такою великою кількістю малюків, які безперервно бігають навкруги, прослідкувати просто нереально. І, оскільки маленькі хулігани віддають перевагу тому, щоб ображати дітей, коли дорослі не дивляться, важливо порозмовляти з вихователем і ввести один одного в курс справи, щоб у подальшому він був більш уважним і вже прицільно спостерігав за певними дітьми.
3. Використовуйте політику відкритих дверей. Періодично без попередження навідуйтесь у групу, де знаходиться дитина. Ці неочікувані візити будуть тримати працівників дитячого садка в тонусі й зменшать імовірність того, що дитина буде страждати від якогось хулігана.
4. Заплануйте переговори з батьками. Коли маленькі діти вдаються до булінгу, їхня поведінка частіше за все запозичується з домашнього досвіду, тобто у своїй родині вони можуть стати свідками домашнього насилля, дивитися жорстокі телешоу, чути як їхні брати та сестри висміюють інших дітей або самі бути жертвами насилля. Тож порозмовляйте з адміністрацією дошкільного закладу і призначте зустріч з батьками маленького хулігана, звернувши їхню увагу на його поведінку, але не дивуйтесь, якщо його батьки не будуть вас слухати, будуть проявляти байдужість чи почнуть все заперечувати.
5. Навчіть вашу дитину захищатись від хуліганів. Дайте дитині певні психологічні інструменти, які вона зможе використовувати при контакті з хуліганом. Навчіть її достойно триматись, дивитись прямо в очі кривднику, розповідати дорослим про те, що сталось, та уникати самотності (бути завжди поруч з іншими дітьми). Ви також можете розширити можливості дитини, запропонувавши їй пограти в рольові ігри. Так вона зможе попрактикуватись у тому, що має намір зробити в подібній ситуації наступним разом. Упевнені в собі діти мають менше шансів стати мішенню для хуліганів, тому знайдіть способи, щоб забезпечити вашій дитині адекватну самооцінку. Ви можете допомогти їй зав’язати дружні стосунки поза межами дошкільного закладу і залучити її до тих видів активності, що зможуть підвищити її впевненість у собі.

6. Розгляньте перехід в іншу групу. Іноді булінг може бути настільки агресивним, що всі ваші зусилля так і не будуть успішними. Тому, якщо вам не вдасться нічого добитись, порозмовляйте з адміністрацією на предмет переходу дитини до іншої групи. Якщо ж і це не вдасться зробити, тоді краще забрати вашу дитину із цього дитячого садка.

Булінг у дошкільному середовищі відбувається набагато частіше, ніж повинен. І якщо ваша дитина стала однією із «жертв», не кажіть їй, щоб вона стала більш «жорсткою» і не примушуйте її розв’язувати цю проблему самостійно. Уживайте всіх заходів, щоб захистити вашого малюка, здійснюйте візити в дитячий садок і давайте дитині інструменти, які не тільки стануть їй у пригоді в ранньому дитинстві, а й допоможуть уникнути знущань у майбутньому.

Дата останньої зміни 13 Березня 2024